Gitaros dydis

Gitaros dydis. Gitara vaikui? Gitarų dydžiai? Tai klausimai, kurie kyla tėveliams.
Gitaros dydis - labai aktuali tema vaikams, norintiems išmokti groti gitara.

Šiame straipsnyje rasite informaciją apie tai, kaip teisingai pasirinkti gitaros dydį. Daugumai suaugusiųjų bei vaikų, kuriems daugiau nei dvylika metų - yra tinkamos pilno dydžio (žymimos "4/4") gitaros.
GROJAM.LT internetinėje parduotuvėje didžioji dalis gitarų yra skirta suaugusiems, dėl to užrašo 4/4 prie gitarų nepamatysite. Taigi, jeigu prekės pavadinimas atrodo taip: "Akustinė gitara Stagg SA30-BK" - ši gitara yra pilno dydžio. Mažesnio nei standartinio dydžio gitaras visuomet žymime taip, kaip priklauso: "1/4, 1/2, 3/4".
Pavyzdžiui, 1/4 dydžio gitara yra žymima taip: "Klasikinė gitara vaikui Stagg C505 (1/4)"
Gitaros dydis ypač aktualus vaikams, nes mokymasis groti naudojant per didelį instrumentą, dažnai gali būti labai nepatogus ir be reikalo komplikuotas. To pasekoje vaikas gali tiesiog prarasti norą groti instrumentu ar sieti savo gyvenimą su muzika.
Spustelkite ČIA norėdami pamatyti gitaras skirtas vaikams iki 12-kos metų. Žmonėms, jaunesniems nei 12 metų, rekomenduojame pradėti mokintis groti naudojant klasikinę gitarą. Klasikinės gitaros komplektuojamos su nailoninėmis (žilkinėmis) stygomis, tad jas užspausti yra lengviau nei akustinių gitarų metalines stygas. Gitaros dydis vaikams yra labai svarbus, nes grojant per dideliu instrumentu atsiranda didelė tikimybė, kad vaikas išmoks groti naudodamas neteisingą grojimo techniką. Kaip žinia, įpročius keisti labai sunku, tad norėdami padėti vaiko talentui atsiskleisti pasistenkite užtikrinti, kad jūsų vaikas mokysis groti naudodamas jam tinkamo dydžio gitarą.

 

Amžius                                     Ūgis                                   Rekomenduojamas gitaros dydis
3-6 metai                                 99-115cm                           1/4
5-8 metai                                 115-135cm                         1/2
8-11 metai                               135-150cm                         3/4
12 metų ir daugiau                    150cm+                           4/4

 

Lentelė, kurioje pavaizduoti skirtingų dydžių gitaros matmenys:

  Guitar size chart22 - 3 - 730pix horizontal - Copy